zelfgemaakte schoolplein orkest
zelfgemaakte schoolplein orkest
Het Groot Zelfgemaakte Schoolplein Orkest (GZSO)

Cementkuipen, gestemde steigerpijpen, gestemde flessen, shakers, klapkokers & klankplanken!
Het Groot Zelfgemaakte Schoolplein Orkest (GZSO) is een project voor alle groepen binnen het basisonderwijs. Het project is doorontwikkeling van het project Fanfare Dakar dat in november 2010 werd uitgevoerd met overweldigende reacties. Het was genieten, plezier, samenwerken, natuurlijke discipline, sociale saamhorigheid en multicultureel. De leerlingen krijgen meer workshoptijd en gaan zelf aan de slag met het maken van muziekinstrumenten en drumrobotica, daarnaast wordt er gezongen, gerapt, geklapt en gestampt.
Tenslotte komt alles en iedereen bij elkaar en wordt toegewerkt naar een gezamenlijke eindpresentatie voor ouders, buren en bekenden. Die presentatie wordt op theatrale wijze vormgegeven, waarbij zoveel mogelijk gebruik gemaakt wordt van de specifieke mogelijkheden van de locatie. Het GZSO een fantastisch muzikaal feest voor kinderen, leerkrachten én bezoekers!!
Zaterdag 3 november 2012
12.00 uur - Rabobank Grote Zaal | Muziekgebouw Eindhoven
Gratis toegang
Wat is het Schoolplein orkest?
Tijdens het GZSO wordt op totaal verschillende instrumenten muziek gemaakt. Kenmerk van alle te bespelen instrumenten is de laagdrempeligheid: kinderen hoeven niet aan muzikale eisen te voldoen om mee te kunnen spelen. Kinderen, ouders en leerkrachten die een 'echt' instrument als saxofoon en gitaar bespelen, kunnen bovendien meespelen in het speciale Echte Instrumenten Orkest.
Ieder kind van de school maakt één instrument zelf.
Voor wie is het Schoolplein orkest?
De workshop GZSO is ontwikkeld voor alle groepen binnen het basisonderwijs, inclusief de kleutergroepen. Doel is om kinderen, die soms nog nooit muziek hebben gemaakt, uiteindelijk met elkaar een indrukwekkende mpresentatie te laten geven voor ouders, familie, buren en bekenden.
Hoe werkt het schoolplein orkest?
De workshops staan onder leiding van Fort van de Verbeelding. Zij geven alle groepen van de school individueel of gezamenlijk verschillende workshops volgens onderstaand globaal schema. Daarbij wordt er verschillende workshops op verschillend niveau aangeboden (4 jaargroepen: 1-2 / 3-4 / 5-6 & 7-8). Er wordt toe gewerkt naar het schoolpleinconcert. Dit concert wordt op theatrale wijze vormgegeven, waarbij zoveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van de specifieke mogelijkheden van de locatie.
Het zeer grote Tromp Zelfgemaakte Schoolplein Orkest
Het slotakkoord zal klinken op zaterdag 3 november 2012 in de Rabobank Grote Zaal van het Muziekgebouw Eindhoven.
![]()
