Vorige TROMP edities

Bekijk de winnaars, programmaboeken en video's van voorgaande edities van TROMP.

 

Prijzen & winnaars

  • 1e Prijs, , € 15.000:  Kai Strobel (Duitsland)
  • 2e Prijs, € 10.000: Nikolay Ivanov (Bulgarije)
  • 3e Prijs, € 7.000: Elliott Gaston-Ross (Groot-Brittannië)
  • Willem Vos Prijs, voor de beste uitvoering van een compositie door een componisy uit Nederland, € 500: Kai Strobel
  • Vrienden van TROMP Publieksprijs, € 3.000: Nikolay Ivanov
  • Jan Pustjens Persprijs, € 2.000: Elliott Gaston-Ross
    Uitgereikt door: René van Peer (juryvoorzitter, Eindhovens Dagblad), Mathijs de Groot (Volkskrant) en Erk Willemsen (Slagwerkkrant)
  • 'De Annelie', prijs van de jeugdjury, mogelijk gemaakt door de Vrienden van TROMP, € 1.000: Oliver Xu (VS)
  • Compositiewedstrijd, € 1,500: Karmit Fadael van het Koninklijk Conservatorium Den Haag voor haar compositie Paringsdans.

Jury

Festival Concerten


 

Prijzen & winnaars

  • 1e Prijs, € 15.000: Emil Kuyumcuyan (Kroatië/Turkije)
  • 2e Prijs, € 10.000: Dan deSimone (VS)
  • 3e Prijs, € 7.000: Sven Hoscheit (Luxemburg)
  • Willem Vos Prijs, voor de beste uitvoering van een compositie door een componist uit Nederland, € 500: Noè Rodrigo Gisbert (Spanje)
  • Vrienden van TROMP publieksprijs, € 3.000: Dan deSimone (VS)
  • Persprijs, € 2.000: Sven Hoscheit (Luxemburg)
    Uitgreikt door René van Peer (juryvoorzitter, Eindhovens Dagblad), Pablo Cabenda (Volkskrant) en Erk Willemsen (Slagwerkkrant)
  • 'De Annelie', prijs van de jeugdjury, mogelijk gemaakt door de Vrienden van TROMP, € 1.000: Bartek Miler (Polen)
    Uitgereikt door leerlingen van het Lorentz Casimir Lyceum in Eindhoven: Celeste Koster, Tijmen Meertens, Pim van Vroonhoven, Freek van den Oetelaar, Matthias Berkens.
  • Compositiewedstrijd, € 1,500: Nikos Kokolakis (Griekenland) voor zijn compositie Stream for Marimba, uitgevoerd door Jonathan Bonny (België)

Jury

  • Momoko Kamiya (Japan)
  • Arnold Marinissen (NL)
  • Nancy Zeltsman (VS)
  • Christian Dierstein (Duitsland)
  • Mark Pekarsky (Rusland)
  • Yi-Ping Yang (Taiwan)
  • Lucas Vis (NL) juryvoorzitter

Prijzen & winnaars

  • 1e Prijs, € 15.000: Dominique Vleeshouwers (NL)
  • 2e Prijs, € 10.000: Brandon Ilaw (VS)
  • 3e Prijs, € 7.000: Matthew Penland (VS)
  • Willem Vos Prijs, voor de beste uitvoering van een compositie door een componist uit Nederland, € 500: Yung-Tuan Ku (Taiwan)
  • Vrienden van TROMP publieksprijs, € 3.000: Dominique Vleeshouwers
  • Persprijs, € 2.000: Dominique Vleeshouwers
    Uitgereikt door René van Peer (juryvoorzitter, Eindhovens Dagblad), Frederike Berntsen (Trouw) en Floris Don (NRC)
  • 'De Annelie', prijs van de jeugdjury, mogelijk gemaakt door de Vrienden van TROMP, € 1.000: Adelaïde Ferrière (Frankrijk)
    Uitgereikt door leerlingen van het Lorentz Casimir Lyceum in Eindhoven: Anne Thomassen, Rebekka Groeneveld, Marleen Ruigrok, Frank Buisman en Sjoerd Bakker.

Jury

  • Christian Dierstein (Duitsland)
  • Arnold Marinissen (NL)
  • Momoko Kamiya (Japan)
  • Mark Pekarsky (Rusland)
  • Nancy Zeltsman (VS)
  • Lucas Vis (NL) juryvoorzitter

Prijzen & winnaars

  • 1e Prijs: Alexandre Esperet (Frankrijk)
  • 2e Prijs: Garrett Mendelow (VS)
  • 3e Prijs: Galdric Subirana (Frankrijk)
  • Vrienden van TROMP publieksprijs: Alexandre Esperet (Frankrijk)
  • Persprijs: Alexandre Esperet (Frankrijk)
  • MCN-Willem Vos Prijs: Yu-Ching Wei (Taiwan)
  • 'De Annelie' aanmoedigingsprijs: Sabrina Suk Wai Ma (GB)
  • Prijs van de jeugdjury: Garrett Mendelow (VS)
  • Compositiewedstrijd: Brendan Faegre (VS)

Jury

  • Pedro Estevan (Spanje)
  • Jean Geoffroy (Frankrijk)
  • Momoko Kamiya (Japan)
  • Pete Lockett (GB)
  • Arnold Marinissen (NL)
  • Zoltán Rácz (Hongarije)
  • Nancy Zeltsman (VS)
  • Lucas Vis (NL) juryvoorzitter

Prijzen & winnaars

  • 1e Prijs: Alexej Gerassimez (Duitsland)
  • 2e Prijs: Mike Truesdell (VS)
  • 3e Prijs: Vassilena Serafimova (Bulgarije)
  • Publieksprijs: Alexej Gerassimez
  • Persprijs: Alexej Gerassimez

Jury

  • Terry Bozzio (VS)
  • Colin Currie (GB)
  • Momoko Kamiya (Japan)
  • Arnold Marinissen (NL)
  • Andrei Pushkarev (Oekraine)
  • Emmanuel Séjourné (Frankrijk)
  • Nancy Zeltsman (VS)
  • Lucas Vis (NL) juryvoorzitter

TROMP International Music Competition & Festival 2008

15/23 november 2008
strijkkwartet

Prijzen & winnaars

1e Prijs: Heath Quartet (GB/Zuid-Afrika)
2e Prijs: Callino Quartet (Ierland, GB, Oostenrijk)
3e Prijs: Amaryllis Quartet (Duitsland/Zwitserland)
Publieksprijs: Heath Quartet
Persprijs: Amaryllis Quartet
Willem Vos Prijs: Heath Quartet

Jury

  • Ida Bieler
  • Anner Blijsma
  • Nicholas Corti
  • Mary Rowell
  • Radim Sedmidubsky
  • Andrew Watkinson

TROMP International Music Competition & Festival 2006

7/15 oktober 2006
slagwerk

Prijzen & winnaars

1e Prijs: Yi-ping Yang (Taiwan)
2e Prijs: Shizuka Seki (Japan)
3e Prijs: Ramon Lormans (NL)
Publieksprijs: Yi-ping Yang
Willem Vos Prijs: Shizuka Seki

Jury

  • Evelyn Glennie
  • Trilok Gurtu
  • Paul Koek
  • Arnold Marinissen
  • Peter Sadlo
  • Emile Wennekes (juryvoorzitter)

TROMP International Music Competition & Festival 2004

16/24 oktober 2004
strijkkwartet

Prijzen & winnaars

  • 1e Prijs: Quatuor Amedeo Modigliani (Frankrijk)
  • 2e Prijs: Rubens Kwartet (NL)
  • 3e Prijs: Abraxas Quartett (Duitsland)
  • Publieksprijs: Quatuor Amedeo Modigliani
  • Willem Vos Prijs: Quatuor Amedeo Modigliani

Tromp Muziek Biënnale 1992 - 2002

2002 | trompet

  • 1e Prijs: Nenad Markovic (Servië)
  • 2e Prijs: Andrei Kavalinsky(Belarus)
  • 3e Prijs: Tristan Williams (Australië)
  • Publieksprijs: Nenad Markovic

2000 | slagwerk

  • 1e Prijs: Claire Edwardes (Australië)
  • 2e Prijs: Niels Meliefste (NL)
  • 3e Prijs: Shinsuke Tshihara (Japan)
  • Publieksprijs: Niels Meliefste

1998 | gitaar: Johan Fostier

1996 | piano: Bart van Roer

1994 | saxofoon: Simone Otto

1992 | cello: Geen 1e Prijs, 2e Prijs: Albert Brüggen en Marie Hallynck


Tromp Muziek Concours 1971 - 1990

1990 | klarinet: Ronald van Spaendonck

1988 | hobo/fagot: Pauline Oostenrijk

1986 | piano: Ivo Janssen

1984 | fluit: Geen 1e Prijs, 2e Prijs: Marieke Schneemann en Andrea Kollé

1982 | viool: Geen 1e Prijs, 2e Prijs: Eeva Koskinen en Charlie Wiedern

1980 | piano

  • 1e Prijs: Hans Jaszyk
  • 2e Prijs: Marius van Paassen

1978 | klarinet: Ria Moortgat

1975 | hobo: Hans Meijer

1973 | fluit: Ank Mulder

1971 | viool: Emmy Verhey